Campionat d'Europa de Futbol sub-17 de la UEFA 2002
De Viquipèdia
La fase final del campionat d'Europa sub-17 2002 es disputa a Dinamarca entre el 27 d'abril i el 10 de maig. Els jugadors nascuts a partir del 1 de gener de 1985 poden participar en aquesta competició.
Taula de continguts |
[edita] Seleccions
- Dinamarca (amfitrió)
- Anglaterra
- Països Baixos
- Finlàndia
- Suïssa
- França
- Portugal
- Ucraïna
- Espanya
- Iugoslàvia
- Rep. Txeca
- Moldàvia
- Alemanya
- Geòrgia
- Polònia
- Hongria
[edita] Fase final
[edita] Fase de grups
[edita] Grup A
Equips | PJ | G | E | P | GF | GC | DG | Pts |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Anglaterra | 3 | 2 | 1 | 0 | 5 | 2 | 3 | 7 |
Dinamarca | 3 | 1 | 2 | 0 | 10 | 4 | 6 | 5 |
Països Baixos | 3 | 1 | 1 | 1 | 10 | 7 | 3 | 4 |
Finlàndia | 3 | 0 | 0 | 3 | 3 | 15 | -12 | 0 |
27 d'abril | Dinamarca | 4 - 4 | Països Baixos |
Finlàndia | 2 - 3 | Anglaterra | |
29 d'abril | Països Baixos | 0 - 2 | Anglaterra |
Dinamarca | 6 - 0 | Finlàndia | |
1 de maig | Anglaterra | 0 - 0 | Dinamarca |
Països Baixos | 6 - 1 | Finlàndia |
[edita] Grup B
Equips | PJ | G | E | P | GF | GC | DG | Pts |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Suïssa | 3 | 3 | 0 | 0 | 6 | 2 | 4 | 9 |
França | 3 | 1 | 1 | 1 | 3 | 2 | 1 | 4 |
Portugal | 3 | 1 | 0 | 2 | 2 | 4 | -2 | 3 |
Ucraïna | 3 | 0 | 1 | 2 | 2 | 5 | -3 | 1 |
28 d'abril | Portugal | 0 - 2 | França |
Suïssa | 3 - 1 | Ucraïna | |
30 d'abril | Suïssa | 1 - 0 | Portugal |
Ucraïna | 0 - 0 | França | |
2 de maig | França | 1 - 2 | Suïssa |
Ucraïna | 1 - 2 | Portugal |
[edita] Grup C
Equips | PJ | G | E | P | GF | GC | DG | Pts |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Espanya | 3 | 3 | 0 | 0 | 13 | 4 | 9 | 9 |
Iugoslàvia | 3 | 2 | 0 | 1 | 10 | 9 | 1 | 6 |
Rep. Txeca | 3 | 1 | 0 | 2 | 5 | 9 | -4 | 3 |
Moldàvia | 3 | 0 | 0 | 3 | 7 | 13 | -6 | 0 |
27 d'abril | Espanya | 4 - 1 | Rep. Txeca |
Moldàvia | 3 - 6 | Iugoslàvia | |
29 d'abril | Espanya | 4 - 2 | Moldàvia |
Rep. Txeca | 1 - 3 | Iugoslàvia | |
1 de maig | Iugoslàvia | 1 - 5 | Espanya |
Rep. Txeca | 3 - 2 | Moldàvia |
[edita] Grup D
Equips | PJ | G | E | P | GF | GC | DG | Pts |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Alemanya | 3 | 2 | 1 | 0 | 8 | 3 | 5 | 7 |
Geòrgia | 3 | 1 | 2 | 0 | 4 | 3 | 1 | 5 |
Polònia | 3 | 1 | 1 | 1 | 4 | 3 | 1 | 4 |
Hongria | 3 | 0 | 0 | 3 | 4 | 11 | -7 | 0 |
28 d'abril | Alemanya | 1 - 1 | Geòrgia |
Hongria | 1 - 3 | Polònia | |
30 d'abril | Alemanya | 6 - 2 | Hongria |
Geòrgia | 1 - 1 | Polònia | |
2 de maig | Polònia | 0 - 1 | Alemanya |
Geòrgia | 2 - 1 | Hongria |
[edita] Quarts de final
4 de maig | Anglaterra | 1 - 0 | Iugoslàvia |
Espanya | 2 - 2 (4 - 3) (penals) |
Dinamarca | |
5 de maig | Suïssa | 3 - 0 | Geòrgia |
Alemanya | 1 - 1 (2 - 4) (penals) |
França |
[edita] Semi-finals
7 de maig | Anglaterra | 0 - 3 | Suïssa |
Espanya | 1 - 1 (4 - 5) (penals) |
França |
[edita] Partit pel 3r lloc
10 de maig | Anglaterra | 4 - 1 | Espanya |
[edita] Final
10 de maig | Suïssa | 0 - 0 (4 - 2) (penals) |
França |
Campionats d'Europa de Futbol sub-17 |
Itàlia 1982 | R.F. Alemanya 1984 | Hongria 1985 | Grècia 1986 | França 1987 | Espanya 1988 | Dinamarca 1989 | R.D. Alemanya 1990 | Suïssa 1991 | Xipre 1992 | Turquia 1993 | República d'Irlanda 1994 | Bèlgica 1995 | Àustria 1996 | Alemanya 1997 | Escòcia 1998 | República Txeca 1999 | Israel 2000 | Anglaterra 2001 | Dinamarca 2002 | Portugal 2003 | França 2004 | Itàlia 2005 | Luxemburg 2006 | Bèlgica 2007 | Turquia 2008 | Alemanya 2009 |